четвер, 21 квітня 2022 р.

Окупанти знищили завод, який виробляв обладнання для ракетних комплексів "Стугна" та "Корсар"


 У тимчасово окупованому Росією Ізюмі Харківської області зупинив роботу приладобудівний завод, на якому виготовляли обладнання та оптику для систем управління вогнем ракетних комплексів "Стугна" та "Корсар". Про це 16 квітня повідомило Суспільне.  джерело

Один зі співробітників заводу, який не назвав імені, розповів, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну підприємство працювало ще три-чотири дні.

"І вночі працювали, у бомбосховище працівники йшли, коли бомбардування починалося... Масовані авіаудари.

П’ять авіабомб було скинуто на підприємство. Розруха повна. Потім ще "Гради" залітали. Підприємства немає. Місто блоковане з північного боку. Вони ж підійшли з боку Харкова. Завод розташований у південній частині, куди вони зайти не могли, поки колаборанти не показали шлях через Донець", – зазначив він.

Джерело додало, що на заводі на початку війни працювало понад тисяча людей. Унаслідок обстрілів ніхто не постраждав.

"Хто мав змогу виїхати, [виїхав], гумконвой, наскільки я пам’ятаю, був усього одного разу (Суспільне зазначає, що вивезти людей вдавалося двічі, 9-го та 10 березня. – "ГОРДОН"), хтось ним виїхав. Хтось власним автотранспортом, хтось через волонтерів, хтось із сусідами. Точної статистики в мене немає. Певна частина в Ізюмі залишається. Зараз уже з підвалів повиходили, із бомбосховищ, але місто контролюється орками, радості в них немає", – розповів співробітник.

Він повідомив, що працівники, покидаючи завод, знищили документи та обладнання.

"Усе, що треба було знищити, знищили. Усе було зроблено в рамках директив, які необхідно виконувати в такий час", – наголосив він.

Контекст:

Ізюмський приладобудівний завод входить до держконцерну "Укроборонпром". На сайті підприємства йдеться, що він виробляє, зокрема, спецтехніку, мікроскопи, оптичні деталі.

Росія заявила про "взяття" Ізюма ще 24 березня, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов цю інформацію спростував.

29 березня начальник управління молоді, спорту та іміджевих проєктів Ізюмської міськради Максим Стрельник повідомив, що в місті залишилося приблизно 20 тис. людей і бої за Ізюм тривають.

Про захоплення Ізюма окупантами Стрельник поінформував 1 квітня.

Заступник мера Ізюма Володимир Мацокін писав 13 квітня, що в місті залишилося не менше ніж 15 тис. людей, до того ж "термін "гуманітарна катастрофа" вже не відображає жаху ситуації": уже понад місяць немає води, світла, газу, тепла, люди живуть у зруйнованих будинках без вікон та дверей, без ліків, продуктів, гуманітарної допомоги та надії на евакуацію.

16 квітня в Генштабі повідомили, що РФ зосередила біля Ізюма понад 20 батальйонних тактичних груп.

У зведеннях Генштабу та обласної влади Ізюм давно називають найгарячішою точкою у Харківській області.


Немає коментарів:

Дописати коментар