Ахеджакова стала лауреаткою почесного призу "Легенда сцени". У першій частині промови вона говорила про театр, завершила її словами про те, що головне, заради чого актори виходять на сцену, – "щоб транслювати до зали сенси
"Це найголовніше. [...] Сенси стали змінюватися. Легенда – яке велике слово! Але [зараз] історичну пам'ять народу, трагічну пам'ять, загортають у гарну легенду, а замість справжньої історії нам підсовують легенду. Ба більше, її треба дотримуватись, інакше, товариші, – Бастрикін", – сказала Ахеджакова, згадавши голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна
Голова Слідкому цього літа доручив перевірити театр "Сучасник" через скарги на спектакль "Перший хліб", під час якого "актори використовують не лише ненормативну лексику, а й, на думку низки осіб, ображають ветеранів Великої Вітчизняної війни". Перед цим організація "Офицеры России" скаржилася на спектакль через монолог героїні Ахеджакової.
Акторка сказала, що сенс слова "патріотизм" зникає у РФ.
"Патріотизм" – який сенс цього слова? Великий сенс! І раптом виявляється, що якась група ображених патріотів, які називають себе SERB, приходить до театру, не подивившись спектаклю, і вимагає викорінення помилок у спектаклі. Якась неймовірна цензура! До того ж погрожують, що якщо до них не дослухаються (це зі мною історія), то тоді таке покарання: до зали приходить людина, патріот, і з пляшки розбризкує фекалії. Як шампанське. І тікає. Або інші патріоти, які називаються "ветеранами війни". Але я не можу уявити, щоб ветерани бігали по театрах і займалися цензурою, виводили театр на чисту воду. Але справді "ветерани" пишуть доноси на вистави, яких не бачили. І приходить слідчий до театру, і мене допитують… А я за свій театр ручаюся. І за своїх авторів ручаюся, я їм довіряю. І за ті сенси, які я несу", – заявила Ахеджакова.
Також вона говорила про іноагентів, зазначивши, що в цьому випадку у РФ теж зникає сенс.
"Іноагент – це ж шпигун, який за гроші ходить, нюхає щось тут і руйнує наше життя. Але чому звання іноагента надають найкращим людям у професії? Найкращим! Найкращі журналісти, найкращі правозахисники. Мій друг Лев Пономарьов – іноагент. Мій улюблений "Дождь", який був у телевізорі і тепер пішов у партизани, – теж іноагент. Це наш "Дождь", який ніколи не обманює нас. Це наша "Медуза", наш "Дождь". І найголовніше, наш "Меморіал", – додала Ахеджакова.
Як пише "Собеседник", після промови акторки телевізійники в кулуарах театру шепотілися, що це "однаково ніхто в ефір не дасть".
Фрагмент церемонії з виступом Ахеджакової опублікували на YouTube-каналі Kedrov Talks.
Відео: Kedrov Talks / YouTube
Контекст:
Ахеджакова народилася 1938 року в Дніпропетровську (Українська РСР). У 1956-му вступила до Московського інституту кольорових металів і золота, але, будучи студенткою другого курсу, кинула навчання, а 1962-го закінчила ДІТМС. У 1973 році акторка дебютувала в кіно, зігравши роль у фільмі "Шукаю людину".
Актриса відома своєю активною громадянською позицією – зокрема, навесні 2015 року вона заявила, що після анексії Криму та бойових дій на Донбасі більше не можна говорити, що українці й росіяни – братні народи, а влітку 2016-го повідомила, що не виступатиме в анексованому Росією Криму.
Восени 2019 року вона засудила політику Кремля щодо кримських татар, у вересні 2020-го – висловлювалася на підтримку протестів у Білорусі, а в лютому 2021-го – засудила дії силовиків під час протестів у Росії.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/ahedzhakova-na-vruchenni-teatralnoji-premiji-vigolosila-politichnu-promovu-pro-inoagentiv-obrazhenih-patriotiv-ta-spotvorennja-istoriji-video-1584983.html
Немає коментарів:
Дописати коментар