середа, 29 грудня 2021 р.

Слідча Нацполіції Медведєва та прокурор Гєворкян сприяли крадіжці $400 тис. із рахунків АРМА – ЗМІ

 Видання Mind у статті "Час vs гроші: як НАБУ та поліція розслідують справу про викрадення $400 тис. із рахунків АРМА" від 28 грудня стверджує, що якби прокурори та слідча виконали рішення суду, то грошей, які були в управлінні Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), не викрали б.  джерело

Автори зазначили, що, за версією слідчих НАБУ, процес підготовки тривав приблизно п'ять місяців – із моменту, коли цю суму було заарештовано та переказано на депозитний рахунок АРМА в "Ощадбанку". Протягом усього цього часу Сергій Кісільов марно намагався довести слідству та прокуратурі, що гроші з його банківської скриньки не мають жодного стосунку до злочину, скоєного 2012 року.

Адвокат Кісільова Ігор Орлов повідомив, що ці гроші його клієнт разом із партнером планував витратити на інвестиційний проєкт будівництва у Вінниці, але документи, які підтверджують це, слідство не задовольнили.

"Клопотання про накладення арешту подала Наталія Медведєва – старша слідча Головного слідчого управління Національної поліції. Власника коштів про це клопотання ніхто не попереджав, тому домогтися зняття арешту він спробував через суд, – зазначили автори матеріалу. – Справу розглядав Печерський районний суд Києва. Усього за три тижні після накладення арешту він виніс ухвалу про скасування арешту коштів. Після цього АРМА, відповідно до ч. 3 ст. 20 спеціального закону, мало протягом трьох робочих днів повернути ці грошові кошти законному власнику. Але не поспішало цього робити. Категорично проти повернення коштів виступала і слідча НПУ Наталія Медведєва. Але ключову роль у цій ситуації відіграла прокуратура".

Прокурор Офісу генпрокурора Ашот Гєворкян звернувся до слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Сергія Вовка, який повторно наклав арешт на купюри, котрі вже були в банківській системі – тоді як реальні гроші були на рахунках в електронному вигляді.

Власник подав заяву до Київського апеляційного суду з вимогою скасувати незаконну, на його думку, ухвалу суду, але прокурор тричі не приходив на судові засідання, а коли наприкінці жовтня прийшов до суду – там скасували, як пише Mind, право управління АРМА вилученими із сейфа $400 950, залишивши чинним лише арешт цих грошей.

"Інакше кажучи: суд постановив, щоб кошти Кісільова перемістилися з рахунків АРМА до сейфу слідчої Медведєвої. Але процесуальний керівник – прокурор Євгеній Калінін, – усупереч рішенню апеляційного суду, так і не дав вказівку слідчим, щоб ті повернули кошти з АРМА. Чим порушив цілу низку статей Кримінального процесуального кодексу. Зокрема, ч. 1 ст. 175 КПК, у якій ідеться про те, що ухвала про арешт майна виконується слідчим, прокурором", – зазначають журналісти.

За їхньою оцінкою, якби прокурори Гєворкян та Калінін, а також слідча Медведєва виконали рішення суду, то грошей не викрали б. Медведєва коментувати свої дії журналістам відмовилася.

Контекст:

В.о. голови АРМА Віталія Сигидина, його заступника Володимира Павленка та начальника одного з управлінь АРМА, імовірно, голову відділу моніторингу ефективності менеджменту активів відомства Вахтанга Бочорішвілі наприкінці липня цього року відправили під домашній арешт, Вищий антикорупційний суд усунув їх із посад у справі про привласнення $400 тис. Гроші належали київському бізнесмену Сергієві Кісільову, зазначає "Главком".

1 квітня АРМА повідомляло, що у приміщенні центрального апарату агентства та будинку в кількох співробітників відбулися обшуки. Обшуки проводили в Сигидина, Павленка та Бочорішвілі. У відомстві підкреслили, що співробітники агентства надали всі потрібні документи і необхідну інформацію.

Згодом правоохоронці пояснили, що слідчі Держбюро спільно з Офісом генпрокурора, Нацполіцією та СБУ провели понад 50 обшуків у межах розслідування справи про незаконне заволодіння понад $400 тис. Ці гроші були на зберіганні в АРМА і, за даними слідства, їх переказали працівники агентства на рахунки третіх осіб.

У межах провадження про підозру повідомили шістьох осіб. За інформацією ЗМІ, окрім Сигидина, Павленка та Бочорішвілі, як підозрювані у справі фігурують адвокати Денис Сердюк та Оксана Сєрокурова і приватна особа Ігор Король (УНН називає його підставною особою у схемі).

Кабінет Міністрів України 4 серпня призначив тимчасового голову АРМА, ним став Дмитро Жоравович, який раніше обіймав посаду голови північно-східного міжрегіонального територіального управління АРМА.

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/money/slidchij-natspolitsiji-medvedjeva-ta-prokuror-gevorkjan-sprijali-kradizhtsi-400-tis-z-rahunkiv-arma-zmi-1588494.html

Немає коментарів:

Дописати коментар