четвер, 7 квітня 2022 р.

Чехія визнала Голодомор геноцидом українців


 Чеські парламентарі визнали Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це 6 квітня повідомив у Twitter посол України у Чехії Євген Перебійніс.

"Палата депутатів чеського парламенту щойно одноголосно визнала Голодомор в Україні у 1932–1933 роках актом геноциду українського народу", – йдеться у повідомленні.  джерело

Посол додав, що деталі розповість згодом.

Контекст:

Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який спричинив багатомільйонні людські жертви в сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначається, що загальна кількість померлих через голод у тих роках сягає 7 млн ​​людей. В Україні Голодомор сприймається як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору відзначають у четверту суботу листопада.

У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Згідно з опитуванням, проведеним Соціологічною групою "Рейтинг" у листопаді 2021 року, 85% українців погоджуються з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.

16 грудня 2021 року Верховна Рада ухвалила проект постанови №5032 із закликом до влади Німеччини визнати Голодомор геноцидом українського народу.

Голодомор визнали геноцидом українців 16 держав: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, а також Ватикан як окрема держава, повідомляє ВВС News Україна. .

Ще вісім країн засудили Голодомор як акт винищення людства чи вшанували пам'ять мільйонів знищених голодом українців.

Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.

Немає коментарів:

Дописати коментар