вівторок, 14 грудня 2021 р.

Bild: Меркель особисто блокувала постачання озброєння в Україну через НАТО

 


Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель особисто блокувала постачання оборонного озброєння в Україну через НАТО. Посол Андрій Мельник закликав новий уряд країни переосмислити такий підхід. Відповідну інформацію опублікувала німецька газета Bild, передає УНН.  джерело

Деталі

Як повідомляє видання з посиланням на свої джерела, з травня поточного року Німеччина заважає іншим членам НАТО продавати зброю Україні. Таким чином, під керівництвом Меркель Берлін блокував продажі 90 великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M82 з США, і 20 комплексів протидії дронам EDM4S-UA з Литви.

При цьому, ще на початку 2021 року Україна оплатила обидві системи озброєння через Агентство НАТО з підтримки та постачання (NSPA). Але у травні Німеччина і Нідерланди виступили проти продажу і заблокували його. Повідомляється, що Нідерланди виступили на підтримку Німеччини на прохання Берліна, оскільки уряд не мав бажання бути єдиною країною, яка виступила проти продажу.

Джерело Bild повідомляє, що кожне рішення про надання Україні летальної підтримки через NSPA залежить від консенсусу союзників в окремих випадках.

Ще у серпні 2021 року, Президент України Володимир Зеленський просив Меркель припинити блокаду постачання зброї, проте канцлерка зазначила, що це виключено.

За кілька днів до закінчення свого перебування на посаді німецького канцлера, Меркель почала частково відмовлятися від вето через загострення ситуації на російсько-українському кордоні.

Повідомляється, що в грудні цього року Київ отримає першу партію протидронної зброї EDM4S-RU.

Додамо

Новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив про блокування Німеччиною поставок зброї Києву по лінії НАТО і заявив, що Україна буде прагнути купувати зброю за допомогою двосторонніх угод з союзниками, включаючи США, Велику Британію, Литву і Францію.

Резніков повідомив Financial Times, що “Берлін минулого місяця наклав вето на закупівлю Україною протитанкових гвинтівок і протиснайперських систем через Агентство НАТО із забезпечення і закупівель”. Однак, як зазначено, Німеччина відтоді пом’якшила позицію по першому пункту, вважаючи цю зброю несмертоносною.

Немає коментарів:

Дописати коментар