"Дуже складно чекати проривів від розмов. Ми маємо такі величезні "авгієві стайні" зараз у наших двосторонніх відносинах, що розчистити їх ось так за кілька годин розмови навряд чи можливо. І тому сподіваймося хоча б, що лідерам удасться донести занепокоєння одне до одного, чітко сформулювати один одному занепокоєння та відповісти на це", – сказав Пєсков.
Водночас він додав, що, хоча двосторонні відносини РФ і США "зараз у дуже сумному стані, як і раніше, все-таки є пожвавлення на якихось напрямах і починається діалог".
Контекст:
Про переговори Путіна та Байдена через відеозв'язок повідомили у Кремлі 4 грудня.
5 грудня переговори двох президентів підтвердили у Білому домі. "Лідери обговорять низку тем у відносинах між США та Росією, зокрема стратегічну стабільність, кібернетичні та регіональні питання. Президент Байден наголосить на занепокоєнні США військовою діяльністю Росії на кордоні з Україною та підтвердить підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України", – заявила прессекретарка Білого дому Джен Псакі.
3 грудня помічник Путіна Юрій Ушаков говорив, що порядок денний переговорів Байдена та президента РФ "очевидний": двосторонні відносини між РФ і США, запропонована Росією ідея провести саміт Радбезу ООН, ситуація в Афганістані, Лівії, Ірані та Сирії. Також Путін має намір обговорити з Байденом можливість укладання юридичних домовленостей, які унеможливлюють подальший рух НАТО на схід.
Путін особисто зустрічався з Байденом з моменту його обрання на посаду президента США один раз – 16 липня 2021 року в Женеві (Швейцарія). Крім того, Путін і Байден кілька разів говорили телефоном.
На думку секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова, Путін, нагнітаючи ситуацію біля кордону України, має конкретну мету. "У Путіна велике бажання сісти за стіл переговорів із Байденом, бажано у цьому році, і домовитися про те, що він тут буде панувати. І зараз оця істерія, яка сьогодні нагнітається з боку РФ, – пересування взад-вперед усіх військ, тренування, які відбуваються, – це все в контексті того, що вони мають домовитися", – сказав Данілов.
The New York Times написала 25 листопада, що адміністрація Байдена зосереджена на дипломатичних каналах, щоб стримати та відмовити Путіна від вторгнення РФ в Україну. Це у підсумку може передбачати другу особисту зустріч між Байденом і Путіним.
The Washington Post повідомила 29 листопада, що у Білому домі готують онлайн-переговори Байдена з Путіним, щоб означити Кремлю ціну вторгнення в Україну.
Байден 3 грудня заявив, що готує заходи щодо стримування Путіна від агресії проти України.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/rozchistiti-avgijevi-stajni-za-kilka-godin-navrjad-chi-mozhlivo-u-kremli-ne-chekajut-prorivu-vid-peregovoriv-putina-ta-bajdena-1584901.html
Немає коментарів:
Дописати коментар