7 грудня мають відбутися переговори Байдена із президентом РФ Володимиром Путіним. У зверненні наголошують, що ця бесіда привертає увагу українців, оскільки очікують, що однією з її тем буде Україна. джерело
Підписанти звернення вважають, що Путін хоче "відродити радянську імперію зла".
"Ця політика впроваджується як на території самої Росії проти громадянських прав і прав корінних народів, так і щодо інших суверенних держав та міжнародних організацій. Мабуть, буде зайвим перераховувати усі відомі факти агресивних злочинних дій Путіна та його оточення, які призвели до десятків мільйонів постраждалих у Європі та по всій планеті. Кремль цинічно захоплює чужі території, втручається у внутрішні справи суверенних держав, експортує тероризм, займається кібертероризмом, знищує довкілля і застосовує заборонені озброєння проти цивільних. Українці мають змогу у щоденному житті відчувати на собі наслідки цієї злочинної діяльності", – ідеться в документі.
Автори звернення нагадали про газову кризу в Європі та ситуацію з "Північним потоком – 2".
"Саме у відповідь на пом’якшення санкцій проти "Північного потоку – 2" Росія почала стягувати до кордонів України величезну кількість озброєнь і військових. Москва завжди розцінювала будь-які поступки як слабкість. Ми, українці, точно можемо підтвердити цю давно і не раз перевірену аксіому. Через це запевняємо вас, що #УкраїнціЧинитимутьОпір (#UkrainiansWillResist) до повної перемоги у війні за свою свободу і суверенітет", – підкреслюють у зверненні.
Підписанти висловили надію, що Байден на переговорах дотримається принципу "нічого про Україну без України", і наголосили на неприйнятності реалізації Мінських угод.
"Спроба обмежити український суверенітет через впровадження Мінських домовленостей буде мати катастрофічні наслідки для безпеки усієї Європи. Пошук вирішення проблеми слід шукати в примусових заходах не щодо жертви агресії, а в комплексному міжнародному тиску на Росію як систематичну порушницю міжнародного правопорядку. Ми переконані, що боротьба українського народу на передньому рубежі захисту західної цивілізації від східного деспотизму заслуговує на глибоку повагу і всебічну підтримку. США та Україна мають діяти в дусі оновленої Хартії стратегічного партнерства. Запевняємо вас, що український народ, поруч із нашими вільними східноєвропейськими сусідами, є і залишатиметься надійними союзником США у боротьбі за свободу, демократію і процвітання", – резюмували автори звернення.
Під ним поставили підписи кілька десятків політиків, громадських діячів, колишніх політв'язнів, правозахисників. Зокрема, це сам Квіт, науковці, письменники, представники сфери освіти, народні депутати від "Голосу" та "Європейської солідарності", голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, дипломати Роман Безсмертний та Володимир Огризко, колишній представник президента України в АР Крим Борис Бабін.
Контекст:
Переговори Байдена та Путіна заплановано на 7 грудня. Вони відбудуться через відеозв'язок. За кілька днів після переговорів Байден зателефонує президенту України Володимирові Зеленському, повідомляли в Білому домі. Напередодні Зеленський провів розмову із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.
"Лідери обговорять низку тем у відносинах між США та Росією, зокрема стратегічну стабільність, кібернетичні та регіональні питання. Президент Байден наголосить на занепокоєнні США військовою діяльністю Росії на кордоні з Україною та підтвердить підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України", – повідомляла прессекретарка Білого дому Джен Псакі 5 грудня.
У Кремлі заявили, що не чекають на прорив від переговорів. "Ми маємо такі величезні "авгієві стайні" зараз у наших двосторонніх відносинах, що розчистити їх ось так, за кілька годин розмови, навряд чи можливо", – сказав прессекретар Путіна Дмитро Пєсков 6 грудня.
3 грудня помічник Путіна Юрій Ушаков говорив, що порядок денний переговорів Байдена та президента РФ "очевидний": двосторонні відносини між РФ і США, запропонована Росією ідея провести саміт Радбезу ООН, ситуація в Афганістані, Лівії, Ірані та Сирії. Також Путін має намір обговорити з Байденом можливість укладання юридичних домовленостей, які унеможливлюють подальший рух НАТО на схід.
Путін особисто зустрічався з Байденом із моменту його обрання на посаду президента США один раз – 16 липня 2021 року в Женеві (Швейцарія). Крім того, Путін і Байден кілька разів говорили телефоном.
На думку секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова, Путін, нагнітаючи ситуацію біля кордону України, має конкретну мету. "У Путіна велике бажання сісти за стіл переговорів із Байденом, бажано у цьому році, і домовитися про те, що він тут буде панувати. І зараз оця істерія, яка сьогодні нагнітається з боку РФ, – пересування взад-вперед усіх військ, тренування, які відбуваються, – це все в контексті того, що вони мають домовитися", – сказав Данілов.
The New York Times написала 25 листопада, що адміністрація Байдена зосереджена на дипломатичних каналах, щоб стримати та відмовити Путіна від вторгнення РФ в Україну. Це у підсумку може передбачати другу особисту зустріч між Байденом і Путіним.
The Washington Post повідомила 29 листопада, що у Білому домі готують онлайн-переговори Байдена з Путіним, щоб означити Кремлю ціну вторгнення в Україну.
Байден 3 грудня заявив, що готує заходи щодо стримування Путіна від агресії проти України.
Путін під час розмови почує "чіткі сигнали" від Байдена щодо дій Заходу у разі агресії РФ проти України, вважає міністр закордонних справ України Дмитра Кулеба. Водночас на прорив він не чекає.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/predstavniki-ukrajinskogo-zagalu-zvernulisja-do-bajdena-pered-jogo-peregovorami-z-putinim-1584938.html
Немає коментарів:
Дописати коментар