Одними з основних проблем громадяни називають низькі зарплати, пенсії / фото УНІАН, Сергій Чузавков
Майже 70% українців оцінюють напрям розвитку подій в країні як неправильний.
Про це на прес-конференції в УНІАН розповів доктор соціологічних наук Олександр Шульга, презентуючи результати соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (UIF) щодо політичних настроїв українців станом на кінець 2021 року.
За його словами, більшість громадян (67%) характеризують напрям розвитку подій в Україні як неправильний, а правильним його вважають 19% опитаних, і ще 14% не визначилися.
Водночас 52% опитаних негативно характеризують розвиток подій в їхній області, а 28% - позитивно.
Найкраще респонденти оцінюють події, які відбуваються у їхньому населеному пункті, адже 39% з них оцінюють напрям їх розвитку як правильний (проти 47%, які негативно оцінюють ці події).
Шульга зазначив, що порівняно з лютневим опитуванням частка негативних оцінок на кінець року є трохи меншою – 67% до 74%, і водночас дещо більша частка позитивних оцінок: 19% проти 14% на початку року.
"Тобто трошки покращення відбулося, хоча це умовне покращення, і, як і в попередні роки, переважають негативні оцінки щодо руху подій в Україні", - пояснив він.
Читайте також
Президентський рейтинг Зеленського стабілізувався на 25% - опитування
Президентський рейтинг Зеленського стабілізувався на 25% - опитування
Соціолог також розповів, що основними двома проблемами в Україні, порівняно з іншими, громадяни називають низькі зарплати, пенсії (38%), а також війну на Донбасі (38%).
"На другому місці також дві проблеми: високі комунальні тарифи, введення тарифу за транспортування (33%) та корупція (31%)... На умовному третьому місці стоїть проблема зростання цін на основні види товарів (28%)", - додав Шульга.
За його словами, проблема пандемії коронавірусу (24%) дещо втратила свою актуальність у порівнянні з жовтнем, втім її згадують набагато частіше, аніж на початку року.
Як проводилося опитування
Соціологічне дослідження проводилося по всій території України серед 2 тис. 400 респондентів методом face-to-face з 28 листопада по 10 грудня. Вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,05%.
Немає коментарів:
Дописати коментар