Зокрема, Джонсон та Шольц обговорили питання напруженості поблизу України. джерело
"Обидва лідери обговорили низку міжнародних тем, зокрема поточну ситуацію на кордоні України. Вони погодилися з важливістю взаємодії з Росією для деескалації ситуації та запобігання подальшій агресії", – ідеться у повідомленні.
21 грудня Шольц провів розмову із президентом РФ Володимиром Путіним. Як зазначають на сайті уряду ФРН, Шольц та Путін говорили про посилення російської військової присутності поблизу України.
Канцлер Німеччини "висловив стурбованість ситуацією і заявив про необхідність термінової деескалації", йдеться у повідомленні представника федерального уряду Штеффена Гебестрайта.
Контекст:
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти та докази, надані Україною.
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.
21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, до того ж атака буде "набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше". 22 грудня секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що у 200-кілометровій зоні біля кордону України перебуває 122 тис. російських військових.
10 грудня Росія висунула вимогу до Північноатлантичного альянсу офіційно відкликати обіцянку Україні про її вступ у НАТО. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг на це зауважив, що право кожного народу вибирати свій шлях залишається фундаментальним для НАТО.
17 грудня МЗС РФ поширило передані Вашингтону 15 грудня російські проєкти договору зі США та угоди з НАТО про так звані гарантії безпеки. Зокрема, у ст. 4 проєкту договору між РФ і США йдеться, що США мають узяти на себе зобов'язання унеможливти подальше розширення НАТО "у східному напрямку", відмовитися від приймання до Альянсу держав, які раніше входили до СРСР.
У Білому домі 17 грудня заявили, що ознайомлені з російськими проєктами договорів, наголосивши, що США не будуть вести переговори з РФ щодо "гарантій безпеки" без союзників у Європі.
На думку Столтенберга, діалог НАТО з РФ має відбуватися у консультації з європейськими партнерами, такими як Україна. У МЗС РФ заявили, що не мають наміру долучати до переговорів про "гарантії безпеки" Україну, проєкт яких передбачає відмову НАТО від включення країни до Альянсу.
Путін повідомив 21 грудня, що вимоги РФ щодо безпеки – не ультиматум, але Захід має дати на них відповідь.
У МЗС України у відповідь на вимоги РФ до НАТО закликали Росію як перші кроки для досягнення гарантій безпеки на європейському континенті "невідкладно і беззастережно повернутися до конструктивного порядку денного й уже зараз розпочати виконання Мінських угод та домовленостей лідерів нормандського формату" щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/dzhonson-ta-sholts-pogodilisja-shcho-vazhlivo-kontaktuvati-z-rosijeju-dlja-deeskalatsiji-napruzhenosti-poblizu-ukrajini-1587618.html
Немає коментарів:
Дописати коментар