неділя, 12 грудня 2021 р.

Чинне законодавство України дозволяє мати множинне громадянство – Веніславський


 Чинне українське законодавство дозволяє громадянам країни мати більше ніж одне громадянство, заявив народний депутат від "Слуги народу", представник президента у Конституційному Суді України (КСУ) Федір Веніславський в інтерв'ю телеканалу "Дом", яке вийшло 12 грудня.

Мова про це зайшла через внесення президентом України Володимиром Зеленським до Верховної Ради законопроєкту про множинне громадянство.   джерело

"Наші політичні опоненти сильно критикують ініціативи президента, але при цьому замовчують, що чинний закон України про громадянство і так уже багато років де-факто дозволяє мати множинне громадянство. Тому що у чинному законі чітко зазначено, що якщо громадянин України набуває іноземного громадянства, він у відносинах з Україною вважається лише громадянином України. А якщо іноземець набуває українського громадянства, то також у відносинах з Україною він вважається лише громадянином України", – пояснив Веніславський.

За його словами, "саме на цьому становищі акцентується у законодавчих ініціативах президента".

"Але зараз є суттєва відмінність. У чинному законодавстві для того, щоби набути українського громадянства, іноземець повинен припинити, вийти або подати декларацію про відмову або відсутність іноземного громадянства. В ініціативах президента передбачено, що це є необов'язковим, окрім тих країн, які будуть віднесені Кабінетом міністрів України до країн із підвищеним міграційним ризиком. І, звичайно, це неможливо з громадянами країни-агресора. Це прямо зазначено у законопроєкті", – наголосив Веніславський.

Представник президента у КСУ зазначив, що українське громадянство зможуть мати, не виходячи з громадянства країни проживання, представники української діаспори в Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Бразилії, Мексиці, Аргентині.

"Або якщо в них рідні в першому, другому поколінні — батько, мати, дідусь, бабуся — проживали на територіях, на яких у 1918 році було проголошено Українську державу після об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Якщо вони проживали на цих територіях, то їм навіть не потрібно приймати громадянство. Їм потрібно буде просто набути громадянства шляхом територіального походження. У цьому випадку це окрема процедура, простіша, яка не потребує проживання в Україні протягом останніх 5 років", – сказав він.

Контекст:

1 грудня під час виступу на засіданні парламенту Зеленський заявив, що внесе до Ради законопроєкт про множинне громадянство.

2 грудня стало відомо, що законопроєкт №6368 уже зареєстровано в парламенті.

Розгляд документа у першому читанні нардепи розпочнуть, імовірно, 2022 року.

Відповідно до ст. 4 Конституції України, у країні "існує єдине громадянство". Проте жодних санкцій за подвійне громадянство не передбачено.

13 грудня 2019 року Зеленський подавав до Ради проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства. Він передбачав, зокрема, звільнення військовослужбовців-контрактників і росіян, яких переслідують на батьківщині, від обов'язку відмовлятися від іноземного громадянства після набуття громадянства України. Крім того, проєкт закону пропонував розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням.

На засіданні погоджувальної ради 18 травня 2020 року законопроєкт розкритикували представники фракцій "Європейська солідарність" та "Батьківщина". 19 травня розгляд законопроєкту відклали.

На думку міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, українцям необхідна можливість мати подвійне громадянство з іншими країнами, за винятком Росії.

Наприкінці січня 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №4640 "Про внесення змін до деяких законів України щодо правового забезпечення наявності іноземного громадянства (підданства) у громадян України".

26 лютого 2021 року Рада нацбезпеки і оборони (РНБО) України доручила Кабінету Міністрів, Центральній виборчій комісії та СБУ проаналізувати українське законодавство щодо питань подвійного (множинного) громадянства. РНБО, зокрема, запропонувала легалізувати подвійне громадянство в Україні, водночас заборонивши особам, які мають паспорти іноземних держав, претендувати на державні посади та балотуватися у депутати. Урядовий законопроєкт мають скерувати до Верховної Ради протягом шести місяців.

4 березня Зеленський ввів рішення РНБО в дію.

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/chinne-zakonodavstvo-ukrajini-dozvoljaje-mati-mnozhinne-gromadjanstvo-venislavskij-1585879.html

Немає коментарів:

Дописати коментар