Власники приватних будинків і дач вже з першими заморозками стикаються з проблемою обмерзання доріжок. Багато хто звик посипати доріжки піском або сіллю, щоб зробити їх більш безпечними. джерело
Але для ґрунту жоден з цих способів безпечним не є. Наприклад, вся сіль, яку дачник кине за зиму на доріжки, потрапить в ґрунтові води і негативно вплине на зростання культур на городі. Сольовий розчин здатний погубити не тільки квітки, але і доросле дерево, що росте біля доріжки.
Пісок не люблять використовувати дачники тому, що він залишається на взутті і потім весь цей бруд заноситься в будинок. До того ж не кожен дачник має в своєму розпорядженні таку кількістю піску на ділянці.
Хитрі дачники знають про інші способи, як боротися з ожеледицею, і вони набагато ефективніші і безпечніші.
Зола
Доріжки можна посипати золою — вони стануть менш слизькими. Єдиний недолік цього способу в тому, що сніг і лід фарбуються в темний колір.
А плюс в тому, що цей спосіб найдешевший. Якщо в будинку є грубка, то і золи знайдеться неміряно. А ще зола стане прекрасним добривом для ґрунту, коли сніг почне танути.
Кавова гуща
Кавова гуща теж відмінно розчиняє лід і сніг.
Недолік в тому, що гущі знадобиться дуже багато і її потрібно почати збирати заздалегідь.
Мармурова крихта
Мармурова крихта — це найбезпечніший і ефективний спосіб боротьби з льодом на доріжках.
Крихта має масу плюсів: не прилипає до взуття і бруд не розноситься по дому, красиво виглядає на доріжках, відмінно розчиняє лід.
Плюс в тому, що навесні крихту можна зібрати з доріжок і зберігати до наступного сезону.
Розчин для відтавання
Розплавити лід можна за допомогою спеціального розчину.
Готують його так: в двох літрах води розмішують 60-100 грамів спирту і 6-10 крапель миючого засобу. Цим розчином поливають тротуарну плитку, бруківку, бетон.
Плюс в тому, що лід, що розчинився, не зашкодить шкіряному взутті, так як в цьому розчині немає солі.
Немає коментарів:
Дописати коментар