Рябков також підкреслив, що Росію не переконують "запевнення про те, що НАТО не має намірів розміщувати такі засоби в ядерному оснащенні", тому що до "НАТО як альянсу довіри немає в принципі".
Про можливе розгортання ядерних ракет пише і видання "Ведомости", посилаючись на джерела, наближені до міноборони країни. За словами співрозмовників, це можуть бути ракети зі збільшеною дальністю польоту на базі крилатих і балістичних ракет для комплексу "Іскандер", які наразі офіційно не існують.
Розміщення Росією нових далекобійних ракетних систем є очевидним кроком, вважає експерт Російської ради з міжнародних справ Олександр Єрмаков. За його словами, мета такого рішення – змусити нервувати східноєвропейських союзників США і змусити американське керівництво витрачати гроші на протистояння з Росією, а не з Китаєм, якого оголошено головним супротивником.
Контекст:
2014 року США вперше на рівні глав держав звинуватили Росію у випробуванні ракет середньої дальності та порушенні Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД). Вашингтон стверджував, що Кремль у період із 2008-го до 2011 року проводив випробування крилатої ракети 9М729 (Іскандер-К) наземного базування на дальність понад 500 км. Росія стверджувала, що дальність застосування цього озброєння менш як 500 км.
2018 року тодішній глава Держдепу США Майк Помпео поставив Росії ультиматум: Вашингтон вийде з ДРСМД, якщо протягом 60 днів Москва не знищить ракету 9М729. Того самого року про вихід із договору заявив і тодішній президент США Дональд Трамп.
1 лютого 2019 року Помпео анонсував вихід США з ДРСМД. 2 лютого президент Росії Володимир Путін заявив, що у відповідь на вихід США з ДРСМД із нього виходить Росія.
3 липня Путін підписав закон про зупинення ДРСМД, того самого дня документ набув чинності.
2 серпня США офіційно вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/rosija-zajavila-shcho-mozhe-rozmistiti-jaderni-raketi-u-jevropi-1586315.html
Немає коментарів:
Дописати коментар