В Україні є ознаки нестачі води, особливо на півдні та сході, де багато річок пересихають улітку.
"Така ситуація не нова, такі явища спостерігалися і раніше, але зміна клімату загострює проблему. Тобто річки пересихають, а наступного сезону через відсутність опадів не відновлюються. Ситуація, коли в селах Херсонщини, Миколаївщини, Одещини у принципі немає води, уже є реальністю", – зазначає журналістка.
Щоб у майбутньому не мати дефіциту прісної води, потрібно цей ресурс ефективно використати й економити, пише авторка. Найбільшим користувачем води є агросектор, на потреби якого витрачають 70% води у світі, тому важливим є контроль ефективності та споживання води саме агровиробниками.
"Для виробництва 1 кг пшениці треба витратити 1–2 м³ води, а щоб виростити 1 кг рису води може знадобитися аж до 4 м³. Тому впровадження передових та ефективних технологій в агросекторі є дуже важливим. Наприклад, принцип "більше врожаю за одну краплю", коли полив здійснюється крапельним шляхом цілеспрямовано під кожну рослину. Таких методів багато, їх постійно треба впроваджувати, і акцент на цьому має робити держава, стимулюючи просунуті технології в сільському господарстві. Наскільки український сектор розуміє проблему і переходить у нові методи? На думку експертів WWF, тут потрібно працювати над підвищенням обізнаності”, – зазначає Скороход.
Також важливо, щоб під час водозабору з річки або водосховища вели облік для розуміння реальної кількості відібраної води, наголошує авторка статті.
Контекст:
До 2050 року в Україні може виникнути дефіцит питної води через скидання небезпечних речовин, недостатньо очищених стоків та засмічення річок, повідомляли в Державній екологічній інспекції України. У національній гідрометеослужбі зазначали, що концентрація токсичних сполук в українських річках у 30–40 разів перевищує гранично допустимі норми.
Секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов наголошував, що гарантування водної безпеки країни в умовах зміни клімату є стратегічним завданням.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/society/ukrajina-sered-krajin-jevropi-jaki-majut-nedostatni-zapasi-prisnoji-vodi-1588784.html
Немає коментарів:
Дописати коментар