В організації зазначили, що формальний привід ліквідації "Меморіалу", заявлений у позові Генеральної прокуратури, – відсутність на деяких матеріалах ярлика "іноземний агент". джерело
"Але сьогодні в суді було нарешті названо не формальний привід, а справжню причину ліквідації "Міжнародного меморіалу": Генеральна прокуратура стверджує, що ми неправильно трактуємо радянську історію, "створюємо брехливий образ СРСР як терористичної держави", "критикуємо органи державної влади". А держава, на думку наших опонентів, поза критикою", – ідеться у повідомленні.
На думку правозахисників, рішення Верховного суду РФ, який схвалив ліквідацію, ще раз підтвердило, що історія політичного терору, який організовує і спрямовує державна влада, залишається для Росії не академічною темою, котра цікавить лише фахівців, а гострою проблемою сучасності.
"Наша країна потребує чесного і сумлінного осмислення радянського минулого; у цьому – запорука її майбутнього. Смішно вважати, що судова ліквідація міжнародного "Меморіалу" зніме це питання з порядку денного. Пам'ять про трагедії минулого необхідна всьому російському суспільству. І не лише російському: пам'ять про державний терор об'єднує всі колишні радянські республіки", – заявляють в організації.
Правозахисники пообіцяли, що опротестовуватимуть рішення Верховного суду РФ усіма доступними шляхами і знайдуть законні способи продовжувати свою роботу.
Контекст:
Міжнародне історико-просвітницьке та правозахисне товариство "Меморіал" займається збереженням пам'яті про політичні репресії в СРСР у XX столітті. Одним із його засновників був радянський дисидент, лауреат Нобелівської премії Андрій Сахаров.
2016-го "Меморіал" занесли до реєстру "іноагентів". У російському міністерстві юстиції заявляли, що організація відповідає критеріям "іноземного агента", оскільки одержує іноземне фінансування та бере участь у політичній діяльності в Росії. Після цього "Меморіал" неодноразово штрафували, звинувачуючи у незазначенні у матеріалах статусу "іноагента".
11 листопада 2021 року стало відомо про вимогу Генпрокуратури РФ ліквідувати "Меморіал" і його структурні підрозділи, зокрема правозахисний центр. Відомство звинуватило організацію у систематичному порушенні законодавства про "іноземних агентів" і подало відповідний позов.
Однією з підстав для ліквідації правозахисного центру прокуратура назвала "виправдання екстремізму та тероризму", повідомили у "Меморіалі" 12 листопада. Правозахисники зазначають, що йдеться про список політв'язнів, який веде "Меморіал", – серед них є учасники організацій "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі", "Таблігі Джамаат", "Ат-Такфір Валь Хіджр", а також "Артпідготовка" та "Свідки Єгови", які у РФ визнано терористичними та/або екстремістськими.
28 грудня Верховний суд РФ ухвалив рішення про ліквідацію "Міжнародного меморіалу". Заборону "Меморіалу" засудили у США та Євросоюзі.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/memorial-poobitsjav-znajti-zakonni-zasobi-dlja-prodovzhennja-roboti-1588708.html
Немає коментарів:
Дописати коментар