Про це на брифінгу 7 грудня, який транслювали на YouTube-каналі Білого дому, заявив радник президента США Джо Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван. джерело
Захід відбувся після онлайн-переговорів Байдена та Путіна.
"Щодо "Північного потоку – 2", то факт полягає в тому, що наразі газ не проходить трубопроводом... Це означає, що він не працює... Якщо Володимир Путін хоче побачити постачання газу "Північним потоком – 2", він, можливо, не захоче ризикнути вторгнутися в Україну", – сказав Салліван.
7 грудня Байден і Путін провели розмову захищеним каналом відеозв'язку. Вона тривала понад дві години.
У Білому домі заявили, що Байден під час онлайн-переговорів із Путіним висловив "глибоке занепокоєння" Сполучених Штатів та їхніх європейських союзників у зв'язку з нарощуванням Росією сил навколо України. Американський лідер підтвердив свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, а також закликав до деескалації та повернення до дипломатії.
У Кремлі повідомили, що "переважне місце" в онлайн-переговорах Путіна та Байдена зайняла тема Донбасу, зокрема глави двох держав обговорили виконання Мінських домовленостей.
Путін під час розмови заявив, що НАТО робить спроби "освоєння" території України. "Тому Росія серйозно зацікавлена в одержанні надійних, юридично зафіксованих гарантій, які унеможливлюють розширення НАТО у східному напрямку та розміщення у суміжних із Росією державах ударних наступальних систем озброєнь", – сказав він.
Окрім того, президенти обговорили питання інформаційної безпеки, план дій щодо іранської ядерної програми, а також співпрацю між США та РФ.
Контекст:
Будівництво "Північного потоку – 2" повністю завершено. 8 листопада 2021 року в "Газпромі" заявили, що трубопровід готовий до запуску.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Адміністрація Байдена виступала проти будівництва газопроводу, однак наприкінці травня 2021 року глава Білого дому назвав "контрпродуктивним" із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти "Північного потоку – 2", оскільки газопровід "практично закінчено".
Німеччина та США 21 липня 2021 року повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу "Північний потік – 2". Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії та закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або "здійснить подальші агресивні дії проти України".
"Оператор ГТС України" (ОГТСУ) повідомив, що Nord Stream 2 AG, якою на 100% володіє російський "Газпром", 8 вересня подала заявку на сертифікацію як незалежного оператора системи передавання газопроводу "Північний потік – 2" у Федеральне мережеве агентство ФРН. До процедури сертифікації допущено державну енергетичну компанію Польщі PGNiG та її німецьке дочірнє підприємство PGNiG Supply & Trading GmbH, а також "Нафтогаз України" та "Оператора ГТС України".
"Немецкая волна" зазначала, що попереднє рішення щодо "Північного потоку – 2" має ухвалити Федеральне мережеве агентство ФРН, а потім свою позицію щодо газопроводу належить висловити Європейській комісії, вона може взяти на вироблення висновку до чотирьох місяців. Після цього в німецького регулятора буде ще два місяці на ухвалення остаточного рішення.
16 листопада стало відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини зупинило сертифікацію "Північного потоку – 2". В ОГТСУ припустили, що "Газпром" спробує обійти законодавство ЄС для сертифікації трубопроводу. У "Нафтогазі України" не відкинули, що оскаржуватимуть сертифікацію "Північного потоку – 2".
Bloomberg писало 7 грудня, що адміністрація Байдена домагатиметься від ФРН зупинення газопроводу "Північний потік – 2", якщо Путін ухвалить рішення про військове вторгнення РФ в Україну.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/bilij-dim-jakshcho-putin-hoche-pobachiti-postachannja-gazu-pivnichnim-potokom-2-mozhlivo-vin-ne-zahoche-riziknuti-vtorgnutisja-v-ukrajinu-1585118.html
Немає коментарів:
Дописати коментар