Сьогодні за плечима Сергія Токарєва — понад сотню інвестицій у IT-стартапи, створення власних технологічних компаній, а також активна освітня та благодійна діяльність. А починалося все із журналу.
Цікавість — корисна риса характеру
Головною своєю рисою, яка визначила вибір сфери діяльності, Сергій Токарєв вважає цікавість. Саме вона змушує рухатися вперед, вчитися та розвиватися.
“Мені дуже подобається спостерігати за тим, що відбувається довкола. Щупати технології, спілкуватися з великою кількістю різнобічних людей і чогось нового в них вчитися. Я так і розпочинав свою діяльність. Все, що потрапляє до мене в руки, все, що я бачу, викликає у мене дитячий інтерес”, — розповідає Сергій.
Саме так Токарєв познайомився зі світом ІТ. У 1998 році Сергій зробив свій перший сайт, передрукувавши код із журналу про комп’ютерні ігри.
“Там була стаття, в рамках якої просто був написаний HTM-код „Home page“. Не HTML. Тоді було на 1 букву менше. Я просто переписав цей код із журналу до блокноту, перейменував файл з „.txt“ на „.htm“, запустив і там було написано щось на кшталт Welcome to the Page of Sergey Tokarev”, — ділиться Сергій.
Цей досвід надихнув майбутнього інвестора досліджувати коди інших сайтів.
“Я комбінував різні блоки кодів та дивився що виходить. Щось прибирав, перезапускав і дивився: от табличка з’їхала, отже, цей код відповідає за таблички, розбиратимемося далі. Проста цікавість призвела до розвитку такого мислення”, — згадує Сергій Токарєв.
Клітина живе доки ділиться
З того часу минуло багато років. Спочатку Сергій працював як найманий фахівець, перепробувавши на собі безліч посад та обов’язків у сфері інформаційних технологій. Це допомогло йому глибоко вивчити сферу IT, пройти шлях від рядового співробітника до керівника, створити не один десяток компаній та дійти до інвестування.
“Мені подобається розвивати підприємців, мені подобається розвивати людей, розвивати продуктові компанії. Я хочу, щоб їхня кількість зростала і люди ділилися своїми успіхами, невдачами та досвідом з іншими людьми. У цьому я, як підприємець, бачу свою місію”, — зазначає Токарєв.
В основі такої філософії лежать дві фрази, сказані підприємцю інженером-будівельником ракет Ігорем Ханіним, який зміг перевернути світ Токарєва: “Клітка живе, доки ділиться” та “Що залишиться в історії після тебе, коли ти помреш? Гроші? Та кому вони потрібні!”.
“Це призвело мене до усвідомлення того, що головне в цьому світі — ділитися всім — своїм внутрішнім світом, своїм хорошим та поганим досвідом, зрештою, грошима. А ще — навчати інших людей тому, що знаєш сам”, — пояснює Токарєв.
Ангельські інвестиції
Такий бекграунд підштовхнув Токарєва до вироблення власної філософії ангельського інвестування: бути не просто відстороненим вкладником грошей, а й помічником фаундерів.
“Саме поняття „ангельські інвестиції“ визначає, що інвестор стає певним ангелом-охоронцем для своїх стартаперів, який захищає, спрямовує, вирішує проблеми, допомагає ставати ефективнішим, обзаводитися потрібними контактами. Тільки так, я вважаю, можна досягти по-справжньому великого успіху”, — упевнений Сергій Токарєв.
Інше втілення цієї філософії — соціальна ініціатива AI HOUSE, створена за участю Токарєва. Це спільнота, присвячена штучному інтелекту та машинному навчанню. В рамках проекту вчені, підприємці, студенти, стартапери, інвестори та безпосередньо розробники зі сфер AI та ML будуть ділитися один з одним знаннями та досвідом. В результаті AI HOUSE перетвориться на певний хаб, який дозволить потрібним людям знайти один одного та примножити свою експертизу, а Україні — стати європейським центром ML та AI-розробок.
Немає коментарів:
Дописати коментар