субота, 20 листопада 2021 р.

Робота в Китаї, довіра ОП, служба в армії. Що відомо про нових міністрів Свириденко, Верещук та Рябікіна


 Верховна Рада 4 листопада призначила в уряд чотирьох нових міністрів: Олексій Резніков, який донедавна очолював Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, став міністром оборони; ексзаступниці глави Офісу президента Юлії Свириденко дали посаду першого віцепрем'єра – міністра економіки; нардепку від "Слуги народу" Ірину Верещук призначено віцепрем'єркою – міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій; Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості очолив ексголова Держмитної служби Павло Рябікін. "ГОРДОН" розповідає, що відомо про нових міністрів. джерело https://gordonua.com/ukr/publications/robota-v-kitaji-dovira-vp-sluzhba-v-armiji-shcho-vidomo-pro-novih-ministriv-sviridenka-vereshchuk-ta-rjabikina-1579966.html

Перша жінка – перша віцепрем'єрка  

Юлія Свириденко народилася в Чернігові. 2008 року закінчила Київський національний торговельно-економічний університет за спеціальністю "менеджмент антимонопольної діяльності". Також вона пройшла курс бухобліку в Київській школі ринкової економіки, тренінги з оцінювання землі в Київському міжнародному інституті бізнесу та курси при Фонді держмайна, ставши сертифікованою спеціалісткою з оцінювання нерухомості, обладнання, бізнесу, цінних паперів та нематеріальних активів.

2011 року Свириденко поїхала до китайського міста Усі як голова постійного представництва Чернігова. У КНР вона займалася залученням китайських інвесторів до України.

Перша віцепрем'єрка знає китайську мову на базовому рівні та вільно володіє англійською.

2015 року Свириденко стала радницею голови Чернігівської облдержадміністрації, кілька місяців по тому очоливши департамент економічного розвитку. За три роки її було призначено першою заступницею голови Чернігівської ОДА, потім протягом кількох місяців вона виконувала обов'язки губернатора. За час її роботи в обласній адміністрації регіон отримав $340 млн прямих іноземних інвестицій, пише журнал "Фокус".

2019 року міністр економічного розвитку Тимофій Милованов призначив Свириденко своєю заступницею, а в липні 2020 року, за міністра Ігоря Петрашка, вона стала першою заступницею. Паралельно посадовиця працювала в підгрупі з економічних та соціальних питань у складі української делегації у тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

У грудні 2020 року Свириденко перейшла працювати в Офіс президента, змінивши Юлію Ковалів на посаді заступника глави ОПУ з економічних питань та зв'язків з інвесторами. Того самого дня президент Володимир Зеленський призначив її головою Ради зі сприяння бізнесу. Згідно з документом, цей консультативно-дорадчий орган створено для налагодження конструктивної взаємодії органів влади та суб'єктів малого підприємництва. На Банковій Свириденко відповідала також за розроблення заходів щодо стимулювання економічного зростання України.

Із червня до вересня цього року вона поєднувала роботу в ОП з посадою члена наглядової ради НАК "Нафтогаз України".

Видання LIGA.net із посиланням на джерела стверджує, що на Банковій Свириденко дуже цінують. Видання цитує анонімного співрозмовника в Офісі президента: "Коли Свириденко була заступницею Милованова, ОПУ залучав її до кількох завдань, і вона з ними впоралася. [Глава Офісу президента Андрій] Єрмак подивився на неї, ввімкнув своє продюсерське чуття й без роздумів сказав: "Вона нам потрібна". Юля дуже працездатна, і нас це підкупило. Вона – справжній танк. У ній ми впевнені на 300%. Вона належить до категорії людей, які категорично бояться бути вплутаними в корупційні історії".

Юлія Свириденко. Фото: president.gov.ua

Згідно з декларацією Свириденко за 2020 рік, у її власності – дві квартири у Києві та Чернігові, придбані 2014 року. Чоловік віцепрем'єрки, підприємець Сергій Дерлеменко, як зазначено у декларації, володіє земельною ділянкою у Чернігівській області та автомобілем BMW X3 2016 року випуску.

Лейтенантка, боксерка, шанувальниця віскі

Ірина Верещук народилася в Раві-Руській (Львівська область). Навчалася у школі-інтернаті, яку закінчила із золотою медаллю, потім – у військовому інституті при Львівській політехніці, де здобула кваліфікації спеціаліста з міжнародної інформації та референта-перекладача, а також звання лейтенанта військового управління тактичного рівня. Після закінчення інституту Верещук протягом п'яти років служила у Збройних силах України та паралельно навчалася у Львівському університеті імені Франка, де здобула диплом правознавиці. Тоді ж займалася карате та рукопашним боєм, зараз новопризначена віцепрем'єрка займається тайським боксом.

Читайте також: Адвокат, знавець, закоханий чоловік. Що відомо про нового міністра оборони України Резнікова

2010 року, у віці 30 років, Верещук обрали меркою Рави-Руської (балотувалася від партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка). В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман вона розповідала, що сама друкувала листівки та ходила "від хати до хати". Найвідоміша історія її мерства – маніфест від імені мешканців міста 22 листопада 2013 року. Тоді Верещук заявила, що Рава-Руська готова самостійно вступити до Євросоюзу, якщо уряд відмовиться від євроінтеграції. Зараз віцепрем'єрка стверджує, що про жодний сепаратизм не могло бути й мови, але до Євросоюзу просилися самі містяни.

2014 року Верещук балотувалася до Верховної Ради як самовисуванка в окрузі №122, але до скликання не пройшла – майже 60% голосів тоді набрав Володимир Парасюк, який прославився під час Євромайдану.

У лютому 2015-го Верещук пішла у відставку з посади мера за власним бажанням та поїхала до Польщі за програмою імені Лейна Кіркланда польсько-американського Інституту свободи – вивчати досвід у питаннях децентралізації.

2019-го, після обрання Зеленського президентом, тодішній голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков запропонував їй знову балотуватися до Верховної Ради. За даними агентства LIGA.net, Верещук потрапила до списку "Слуги народу" на прохання другого президента України Леоніда Кучми, якого Зеленський тоді попросив узяти участь у мінських перемовинах. Джерело агентства у фракції "Слуги народу" заявило, що Верещук хотіла здобути посаду міністра оборони, "але психологічно наші військові ще не готові до жінки-міністра".

Ірина Верещук. Фото: president.gov.ua

Ірина Верещук розповідала, що поважає віскі та вважає російську іноземною мовою.

Виступаючи перед парламентом після призначення, Верещук пообіцяла: "Деокупація та реінтеграція Криму й Донбасу – величезний виклик, складний та довгий шлях. Але ми його здолаємо". Як пише "Крим.Реалії", звертаючись до мешканців окупованих Криму та Донбасу, вона заявила: "Де б ви не були, незалежно від того, які у вас політичні погляди, релігійні уподобання, незалежно від того, якою мовою вам зручно зараз розмовляти, – настане час, і ми обов'язково будемо разом".

У власності Верещук, згідно з декларацією, чотири квартири – у Броварах, Львові та Раві-Руській, три земельні ділянки у Львівській області та Toyota Camry 2018 року випуску.

МАУ, "Бориспіль", митниця, Данське королівство

56-річний Павло Рябікін народився у Києві. 1989 року закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, потім там же – аспірантуру. 1987-го Рябікін стажувався в Лейпцизькому університеті, 2000-го проходив стажування в Кільському університеті (Німеччина). Із 1989 року працював юрисконсультом та адвокатом.

У липні 2000 року Рябікін став депутатом Верховної Ради III скликання, куди балотувався у виборчому окрузі №130 у Миколаївській області. 2002-го переобрався до парламенту у 131-му окрузі тієї самої області. 2004 року народний депутат став довіреною особою кандидата у президенти України Віктора Ющенка, 2005-го – членом ради партії "Наша Україна" і його призначили до Кабміну Юлії Тимошенко заступником міністра транспорту та зв'язку.

Тоді ж, у 2005–2006 роках, Рябікін очолював наглядову раду авіакомпанії МАУ. Із липня 2009-го до квітня 2010 року Рябікін був послом України в Данії. 2012 року він знову пройшов до Верховної Ради – від партії УДАР. Із липня 2014-го до вересня 2015 року обіймав посаду заступника голови Київської міськдержадміністрації, у 2015–2017 роках був заступником директора "Зеленого порту".

У березні 2017 року Кабінет Міністрів призначив Рябікіна головою Міжнародного аеропорту "Бориспіль", у листопаді 2020-го він очолив Державну митну службу. Як розповів Рябікін виданню "Бабель", очолити митницю йому запропонував президент Зеленський.

Як пише LIGA.net, ні в кого з опитаних виданням представників влади немає чіткого розуміння, навіщо Рябікіна знімають з посади голови митниці та переводять до Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. Представник "Слуги народу" сказав LIGA.net, що в Кабміні Рябікіна координуватиме міністр оборони Резніков, із яким вони добре знайомі. "Має вийти синергія", – вважає співрозмовник видання.

Павло Рябікін. Фото: customs.gov.ua

Згідно з декларацією, у власності Рябікіна – шість паркомісць та два гаражі у Києві й Козині Київської області, нежитлові приміщення у столиці. Окрім того, у спільній власності Рябікіна з його дружиною Галиною – п'ять квартир у Києві, дача в Обухівському районі із земельною ділянкою площею 798 м², 571 м² землі у столиці і недобудований садовий будинок у Києві площею 185,5 м². Окрім того, у Рябікіна – сім одиниць водного транспорту, серед яких понтон, плавдача та прогулянкове судно, колекція годинників, антикварних предметів мистецтва та книг, а також шість автомобілів: Audi Q8 (2019), Jaguar I-PACE (2018), Audi Q7 (2016), Dodge (2006), Mercedes-Benz (1997), BMW (2017).

Теги: Верховна Рада, Україна, Кабінет Міністрів, Олексій Резніков, Ірина Верещук, Володимир Зеленський, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Павло Рябікін, Слуга народу, Кабмін, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості, Юлія Свириденко

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/publications/robota-v-kitaji-dovira-vp-sluzhba-v-armiji-shcho-vidomo-pro-novih-ministriv-sviridenka-vereshchuk-ta-rjabikina-1579966.html

Немає коментарів:

Дописати коментар