6 помилкових установок джерело
1. Люди бувають добрими чи поганими
Якщо ви звикли бачити світ у чорно-білому кольорі, то, ймовірно, постійно розчаровуєтеся в людях. Насправді немає ідеально добрих і злих людей, у кожного з нас бувають і позитивні, і негативні думки. Хтось може бути прекрасним батьком, але поганим чоловіком, відмінним другом, але паршивим керівником. Протиріччя є частиною нашого життя.
Що робити?
Наступного разу, коли хтось (або ви самі) не виправдає ваших очікувань, нагадайте собі, що ваші негативні думки викликані, в першу чергу, вашим власним шаблоном мислення.
2. Люди поводяться дивно
Не хочу нікого ображати, але людей, які не схожі на інших, складно назвати нормальними членами суспільства. Кожний має право не розуміти і не приймати чиїхось переконань, але якщо через таку установку одна людина зневажає іншу, то це свідчить про примітивність її мислення. Тут мова як, наприклад, про стереотипи, так і про переконання з приводу релігії, гомосексуалізму, неформальність і т. д.
Що робити?
Якщо ви помічаєте за собою подібні прояви презирства і ненависті до окремих представників і хочете позбутися цього, то є один спосіб. Змініть гнів на цікавість – хто ці люди? Чому вони такими стають? Невже вони настільки жахливі? Вам не обов’язково приймати їх спосіб життя, але зрозуміти ви завжди можете.
3. Потрібно контролювати відносини для того, щоб їх зберегти
Тут проявляється настільки миле кожному з нас почуття власника. «Я її люблю, значить, вона – моя!» Багато людей намагаються контролювати тих, на кого вони направляють свої почуття. Чоловіки ревнують дружин; дружини – чоловіків. Прояв цього власництва називається ревнощами, які щодня гублять безліч сімей по всьому світу. Істинна любов проявляється тільки тоді, коли ви даруєте людині свободу дій і любите її не вимагаючи нічого натомість.
Є якесь рішення?
Так. Вчіться прощати і відпускати. Якщо людині з вами погано, то не намагайтеся прив’язати її, ви будете нещасливими.
4. Я правий і впевнений у своїй правоті
Нам часто кажуть про те, що потрібно повірити в себе, вчитися переконувати і робити так, як хочеш ти сам, а не хтось інший. Але, разом з тим, важливо правильно ставитися до думок оточуючих людей. Дійсно успішні і щасливі люди вітають думки інших людей, навіть якщо вони суперечать їх власним. Чому?
Тому що вони розуміють, що у кожного є своє унікальне бачення в будь-якій ситуації.
Отже
На будь-яку проблему можна подивитися з різних точок зору і придумати різні рішення. Наскільки б ви не були мудрим, ерудованим і освіченим, ваша думка не може бути єдино правильним.
5. Чим більше тим краще
Зараз багато хто з нас має практично необмежений вибір в різних життєвих областях – є, що одягати, куди піти, де працювати, як розважитися. Звичайно, зазвичай все впирається в гроші, але, в цілому, ми маємо набагато більші можливості, ніж наші предки, що жили сто чи двісті років тому. І, разом з тим, дослідження говорять про те, що багато людей в розвинених багатих країнах відчувають себе нещасними. Щастя і задоволення – це різні речі. Задоволення – це приємна емоція, але вона короткочасна, щастя ж зазвичай залежить не від того, чим ви володієте, а від вашого світогляду і способу мислення.
6. Зі мною обов’язково трапиться щось погане
Дивитися на світ вкрай песимістично, постійно очікуючи від долі підніжки – доля більшості нещасливих людей. Яким би не був жорстоким навколишній світ, в ньому є маса позитиву, а доля любить влаштовувати сюрпризи і здійснювати несподівані повороти. Доля буває настільки непередбачуваною, що немає сенсу чекати від неї поганого і хорошого, замість цього краще поступати згідно власним принципам. Хто знає, раптом спочатку погана подія в підсумку приведе вас до успіху?
Немає коментарів:
Дописати коментар