У Нацбанку нагадують, що Білоцерківська ТЕЦ є майновим поручителем за зобов’язаннями банку "Фінанси та Кредит" перед Національним банком за низкою кредитів, з яких непогашеними залишається 1,439 млрд грн. Заставна вартість нерухомого майна Білоцерківської ТЕЦ на початок 2015 року становила 1,971 млрд грн (відповідно до договору іпотеки).
У 2015 році Костянтин Жеваго, який на той момент був власником банку "Фінанси та Кредит", уклав з НБУ договір поруки про погашення кредитів рефінансування за цими кредитними договорами, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед НБУ. У Нацбанку наголошують, що Жеваго не виконував взяті на себе зобов’язання за порукою, тому Національний банк звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва з позовом, який він повністю задовільнив.
«Національний банк вживатиме всіх можливих заходів правового характеру для стягнення коштів на виконання рішення суду в рахунок погашення заборгованості банку. На сьогодні загальний обсяг залишку заборгованості банку "Фінанси та Кредит" перед Національним банком за кредитами рефінансування становить 6,2 млрд грн», - повідомили у НБУ.
Читайте також: Нацбанк відсудив Білоцерківську ТЕЦ у Жеваго
Зазначається, що ця заборгованість має бути погашена частково за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Жеваго як фінансового поручителя, а також за рахунок звернення стягнення на майно компаній, які стали майновими поручителями за кредитами.
Як повідомлялося, Національний банк України 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про віднесення банку "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, якому опосередковано належали 97,67% акцій фінустанови.
Немає коментарів:
Дописати коментар