Деталі
За його словами, учасники зустрічі “обговорили можливу причетність групи Вагнера” до подій у Малі. “Є консенсус рухатися вперед, щоб також запровадити обмежувальні заходи щодо цієї групи”, — додав Боррель, зазначивши, що технічну підготовчу роботу над санкціями ще належить закінчити. джерело
Рішення може бути прийняте вже у грудні
ЗМІ повідомляють, що процес може бути завершений вже до наступної зустрічі Ради ЄС на рівні глав МЗС у грудні.
“Ми погодилися створити окремі рамки для обмежувальних заходів щодо Малі, — зазначив також Жозеп Боррель. — Це дозволить нам запроваджувати санкції проти тих, хто перешкоджає політичному процесу”.
Глава МЗС Франції: Під санкції підпадуть і компанії, що працюють з ПВК
Раніше того ж дня французький міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан також підтвердив журналістам, що на рівні глав МЗС ЄС вдалося досягти консенсусу щодо ПВК Вагнера. “Є спільне бажання ухвалити рішення про правову базу для санкцій, які будуть накладені на групу Вагнера”, — сказав голова французької дипломатії.
При цьому Ле Дріан уточнив, що обмежувальні заходи також будуть накладені на компанії, що працюють з ПВК.
Як передає агентство Reuters, щоб уникнути тривалої юридичної процедури, будь-які подібні заходи, найімовірніше, будуть запроваджені в рамках чинних санкційних правил ЄС. За словами дипломатів, знадобиться деякий час для збору доказів щодо конкретних осіб, щоб заморожування їх активів та заборона на в’їзд до ЄС не були оскаржені пізніше в суді.
Можливе відправлення ПВК Вагнера до Малі
Вперше про можливе відправлення ПВК Вагнера до Малі повідомило 13 вересня агентство Reuters. За його даними, російські найманці мали взяти на себе забезпечення захисту керівництва країни та навчання малійських збройних сил. Реагуючи на ці повідомлення, Франція та Німеччина пригрозили вивести свої збройні контингенти із західноафриканської країни, а міністри оборони 13 країн — членів Європейської інтервенційної ініціативи назвали відправку ПВК Вагнера до Малі “неприйнятною”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доповідь Bellingcat щодо “Вагнергейту”: у Раді вирішили оприлюднити результати власного розслідування
Російські найманці, нагадало Reuters, зі схвалення Кремля брали участь в операціях в Україні, Лівії та Сирії. Експерти ООН також вказували на причетність вагнерівців до насильницького переслідування та залякування мирних жителів Центрально-Африканської Республіки, а також журналістів, співробітників гуманітарних організацій та представників меншин у цій державі.
Кремль послідовно заперечує будь-який зв’язок із ПВК Вагнера.
Немає коментарів:
Дописати коментар