Деталі
Рішення ухвалила на засіданні 12 листопада НКРЕКП.
Згідно з проектом на сайті регулятора, зокрема, передбачено для кожного учасника ринку, крім виробників та Гарантованого покупця, що обсяг максимального продажу у торговій зоні "ОЕС України" на РДН і ВДР "вираховується як різниця між обсягами купівлі та імпорту і обсягами продажу та експорту за ДД, зареєстрованими станом на 10:00 за один день до торгового дня (d-1)".
Постанову ухвалили в оновленій редакції Укренерго, яка запропонувала додати "ДД" і після слова "купівлі".
В обґрунтуванні до проекту постанови регулятор пояснює необхідність ухвалення документа "з метою стабілізації ситуації на ринку електричної енергії, зокрема, у частині створення передумов, спрямованих на усунення циклічних схем перепродажу електричної енергії з сумнівним джерелом походження на різних сегментах ринку". Згадується і про те, що на теперішній час обсяги резервів палива для певних типів електростанцій не відповідають затвердженим Міненерго обсягам.
Доповнення
10 листопада повідомлялося, що в Україні на складах – на 310,4 тис. тонн менше вугілля, ніж критично необхідно: усього було 447,9 тис. тонн вугілля. І що 62 енергоблоки на ТЕС – не працювали взагалі. 25 з них – через відсутність палива.
А раніше Росія відмовилася експортувати в Україну вугілля, яке використовують на ТЕС для виробництва електрики.
На тлі такої ситуації Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі. Можливість для імпорту електрики з РФ та Білорусі з'явилася з 1 листопада, після кількамісячної заборони та судової тяганини.
Немає коментарів:
Дописати коментар