Деталі
Вітек Жиринець з Університету Луїзіани разом із колегами вивчили 77 видів птахів (загалом 15 тисяч особин), які живуть у бразильській частині Амазонських лісів. Вчені хотіли з’ясувати, як потепління у регіоні вплинула на птахів.
Відповідно до дослідження, за останні 40 років майже всі види птахів стали легшими. Більшість видів втрачали у середньому 2% маси тіла кожне десятиліття. Тобто птах, який у 1980-х роках важив 30 грамів, зараз може важити 27,6 грама. Крім того, у 61 виду птахів збільшилася довжина крил.
Науковці наголошують, що маса тіла птахів зменшується, зокрема, через зменшення опадів в лісах та погіршення доступності до їжі. Так, саме у птахів, які літають більше та вище, а отже, піддаються більшому впливу тепла, фіксують зменшення маси та збільшення крил.
“Є хороші теоретичні пояснення, чому менший розмір вигідний при потеплінні — ви можете краще охолодитися”, — розповів Жринець.
Вчені кажуть, що довші крила забезпечують ефективніший політ для птахів, які стають менше. Подібно до того, як планер із тонким корпусом і довгими крилами може літати з меншими витратами енергії.
Якби птахи навпаки важили більше і мали коротші крила, їм доводилося б швидше махати, щоб залишатися вгорі, витрачають на це більше енергії та виробляючи більше тепла.
Дослідження підтверджує попередні припущення, що глобальне потепління змушує тварин ставати менше. Крім того, дослідження свідчить, що птахи у найбільшому у світі тропічному лісі здатні швидко еволюціонувати у відповідь на зміни клімату.
Нагадаємо
Рідкісний антарктичний пінгвін випадково забрів до Нової Зеландії.
Немає коментарів:
Дописати коментар