Деталі
Дмитро Кулеба поінформував партнерів про загострення Росією безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях України, вздовж українського кордону та у ширшому Чорноморському регіоні. Міністр закликав посилити безпекову співпрацю в рамках Східного партнерства. джерело
Глава української дипломатії представив стратегічне бачення України розвитку та посилення стійкості Східного партнерства, яке засноване на принципах інклюзивності та диференціації, розширеної галузевої співпраці та втілення практичних ініціатив.
Цитата
“Східне партнерство потребує перезавантаження, аби відповідати потребам і викликам сьогодення”, — наголосив міністр.
Дмитро Кулеба окреслив українське бачення стратегічних напрямів ініціативи: розвиток торгівлі, зміцнення безпеки, зокрема енергетичної, втілення Європейського зеленого курсу, інтеграція до Єдиного цифрового та Внутрішнього ринку ЄС.
“Країни Асоційованого тріо досягли прогресу у синхронізації свого законодавства з ЄС, внутрішніх перетвореннях та економічній інтеграції. Успіх Асоційованого тріо є рушійною силою подальших змін на краще в регіоні”, — підкреслив міністр.
Доповнення
Дмитро Кулеба нагадав, що Асоційоване тріо засноване на спільному прагненні України, Грузії та Молдови отримати європейську перспективу та стати членами ЄС у майбутньому. Міністр переконаний, що Тріо вже сьогодні доповнює та зміцнює Східне партнерство. Він закликав ЄС та його держави-члени не розглядати відносини з Україною та іншими країнами Східного партнерства крізь призму відносин з РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба про “вирішальний момент” для Східного партнерства: або вийде на новий виток розвитку, або помре
Зазначається, що Кулеба висловив вдячність Європейському Союзу за підтримку України у боротьбі з пандемією COVID-19.
Міністр особливо відзначив важливість Економічного та інвестиційного плану ЄС для економічного розвитку України та відновлення всього регіону після пандемії.
“Амбітний план інвестицій ЄС на понад 2,3 млрд євро для розвитку економіки України — це дуже вчасна ініціатива, яка дозволить створити нові робочі місця та економічні можливості, підтримати малий та середній бізнес, модернізувати інфрастуктуру та подолати негативні економічні наслідки пандемії COVID-19”, — зауважив міністр.
Додамо
Відомо, що участь в засіданні прийняли Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, комісар ЄС з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї, міністри закордонних справ держав-членів ЄС, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України. Вони також обговорили підготовку до саміту Східного партнерства в грудні.
Нагадаємо
15 листопада у Брюсселі відбулася зустріч глав МЗС Німеччини, Франції та України. Дипломати в першу чергу обговорювали питання безпеки.
Контекст
Україна і Партнери за останні кілька місяців неодноразово закликали Росію провести зустріч у “нормандському форматі” на рівні глав МЗС. Так, за підсумками телефонної розмови лідерів РФ, Франції та Німеччини, яка відбулася 11 жовтня, в Кремлі заявили, що сторони домовилися провести зустріч “нормандської четвірки” на рівні міністрів закордонних справ, щоб обговорити наявність передумов до можливої організації і нормандського саміту“.
Після цього у Кремлі заявили, що терміни проведення зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн “нормандської четвірки” ще не визначені, але така зустріч може допомогти в організації саміту високого рівня.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба, відповідаючи на питання про можливість проведення саміту на рівні глав МЗС, раніше говорив, що Україна очікує сигнал від Москви, але на даний момент “ніяких сигналів” українське дипвідомство не отримувало.
Через позицію РФ зокрема зірвалася можлива зустріч 11 листопада.
Немає коментарів:
Дописати коментар