Зміцненню імунітету допомагають доступні продукти.
Наближаються холоди та морози, а разом з такою погодою оживають віруси, які щорічно посягають на наше дорогоцінне здоров'я. Але щеплення — не єдиний спосіб захисту організму. Зміцненню імунітету допомагають доступні продукти рослинного походження, інформує Ukr.Media.
Щоб «внутрішні війська» нашого тіла успішно справлялися зі «службово-бойовими» завданнями щодо захисту організму від замахів ззовні, їх необхідно забезпечувати вітамінами та біологічно значущими елементами. Без своєчасних поставок імунна система не впорається з атаками вірусів і мікробів.
Безумовно, дієта — не гарантія. Але навіть якщо застуди або грипу уникнути не вдалося, забезпечений поживними речовинами організм швидше і легше впорається з хворобою.
Імунітет вкрай потребує бета-каротину (попередник вітаміну А), вітаміни С, D, E, B2 (рибофлавін), В9 (фолієва кислота та інші фолати), марганцю, заліза та цинку. Всі перераховані речовини надходять в організм разом з їжею. Особливо багаті на них такі корисні продукти.
Гарбуз
Разом з помаранчевими та жовтими кабачками та патисонами, гарбуз — прекрасне джерело вітаміну А, рибофлавіну, фолієвої кислоти і марганцю. Букет поживних речовин поєднується в овочах з водорозчинними рослинними волокнами.
Шпинат
У тарілці (близько 180 грамів) відвареного шпинату знаходиться 5% денної норми цинку і маса вітамінів: третина потреби вітаміну C, п'ята частина вітаміну Е і максимально допустима кількість добового споживання, яка приблизно вчетверо перевищує оптимальні рекомендації, вітаміну А.
У шпинаті також багато заліза, але рослинна форма цього мінералу погано засвоюється.
Гриби
Попри те що печериці, як і більшість пластинчастих грибів, виглядають досить скромно, вони — дуже хороше джерело важливого для боротьби з грипом вітаміну D, а також рибофлавіну і марганцю.
Квасоля
Порція квасолі (ті ж 180 грамів) — це шоста частина рекомендованого денного споживання цинку. Крім того, у ній та інших бобах є марганець, фолієва кислота, залізо і волокна.
Броколі
Хрестоцвіті овочі, серед яких броколі, прекрасне джерело вітамінів A, C та E. У них також багато фолієвої кислоти, марганцю і заліза.
Дослідники з Каліфорнійського університету виявили, що при пережовуванні та перетравленні броколі утворюється речовина дііндолілметан, яка не тільки зміцнює імунітет, але здатна зупиняти ріст деяких ракових клітин.
Чай
Люди п'ють чай, щоб зігріти хворе горло і послабити неприємні симптоми застуди. Як виявилося, такий вибір цілком обґрунтований. Дослідники з Гарварду з'ясували, що чай стимулює імунну систему. У порівнянні з любителями кави організм шанувальників чаю в п'ять разів швидше реагує на бактерії та віруси.
Чайний гриб
У цього «бабусиного напою» маса назв: чайний, японський або маньчжурський гриб, комбуха, чайна медуза, морський квас тощо. Слабоалкогольний продукт, що виробляється симбіозом дріжджів і бактерій, містить багато корисних речовин, серед яких пробіотики, які зміцнюють імунітет.
Якщо чайного гриба немає під рукою, включіть в раціон інші ферментовані продукти. Наприклад, традиційну квашену капусту.
Немає коментарів:
Дописати коментар