вівторок, 19 квітня 2022 р.

Кадри з Бучі та Ірпеня, обстріл мирних жителів Краматорська кидають тінь на зусилля у мирних перемовинах України та РФ – Ердоган


 Офіційна Анкара продовжить докладати зусиль для припинення війни в Україні, яку 24 лютого розпочала РФ, та досягнення миру між країнами. 
джерело

Про це 18 квітня під час виступу перед очільниками іноземних диппредставництв заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган, його цитує "Анадолу".

За словами Ердогана, досягнення перемир'я, а потім міцного миру між Україною та РФ "стане однією з найкращих справ, зроблених в ім'я людства".

Президент Туреччини зазначив, що сторони "досягли відчутного прогресу в перемовинах", проте "кадри з Бучі та Ірпеня [під Києвом], використання як мішені мирних жителів Краматорська (Донецька область. – "ГОРДОН") кидають тінь на зусилля Анкари.

Водночас Ердоган упевнений, що мирне рішення війни між країнами може бути знайдено завдяки діалогу і на основі збереження територіальної цілісності та суверенітету України.

Президент України Володимир Зеленський заявив 16 квітня, що перемовини з Росією про припинення війни зайшли у глухий кут після того, як стало відомо про звірства російських військовослужбовців у раніше окупованих населених пунктах Київської області, зокрема Бучі та Бородянці. За його словами, знищення українських військовослужбовців у Маріуполі може остаточно поставити крапку в будь-яких перемовинах із РФ.

Контекст:

Після масштабного вторгнення Росії в Україну делегації двох країн провели низку перемовин в очному форматі та через відеозв'язок.

За словами Зеленського, пріоритети України на перемовинах із Росією такі: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності. Вимоги "денацифікації" та "демілітаризації" Україна обговорювати не збирається, заявив він 27 березня.

Президент також уточнив, що найближчою метою України у війні має бути повернення під контроль територій станом на 23 лютого, тому що "змусити Росію повністю звільнити територію неможливо" і вже після цього обговорювати питання Донбасу і Криму.

Після чергового раунду перемовин із РФ 29 березня у Стамбулі (Туреччина) Україна офіційно запропонувала підписати договір про міжнародні гарантії безпеки. Проєкт договору передбачає, що у разі нападу на Україну низка країн-гарантів надають військову допомогу, озброєння та закриття повітряного простору, а Україна зобов'язується не розміщувати на своїй території іноземні військові бази та не вступати до військово-політичних союзів, повідомляв член делегації Олександр Чалий.

Зеленський пояснював, що Україна, як і раніше, готова вступити до НАТО, але, оскільки Альянс цього не пропонує, влада країни "буде будувати ті гарантії безпеки, які можуть захистити нас".

Про готовність надати гарантії безпеки після цього заявляли США, Італія, Німеччина, Великобританія та Туреччина. Водночас представники країн говорили, що гарантії будуть "не як у НАТО" – про готовність відправити свої війська у разі нападу на Україну не йдеться.


Немає коментарів:

Дописати коментар