19 квітня представники країн НАТО та Євросоюзу провели нараду щодо масштабного вторгнення Росії в Україну, після чого низка країн оголосили про рішення надати українським військовим артилерійські системи. Про це повідомляє СNN . джерело
У зустрічі із захищеною лінією відеозв'язку брали участь президент США Джо Байден, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, голова Європейської ради Шарль Мішель, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Італії , прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, генсек НАТО Єнс Столтенберг, президент Польщі Анджей Дуда, президент Румунії Клаус Йоханніс та прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.
Після спілкування з союзниками під час виступу в Палаті громад Великобританії Джонсон заявив, що війна в Україні стала "артилерійським конфліктом" і оголосив, що Великобританія надасть Україні артилерійські системи, повідомляє ВВС .
Прем'єр підкреслив, що королівство нарощуватиме постачання українським військовим "тої військової техніки, яка зараз особливо потрібна".
Артилерійські системи – один із компонентів допомоги Україні, яку надає Великобританія, пояснив Джонсон.
Байден відповів "так" на запитання журналістів, чи планує він поставити Україні більше артилерії, повідомляє CNN .
Також про намір допомогти Україні артилерійськими системами повідомив Трюдо. За його словами, це буде важка артилерія, пише Reuters .
Війна Росії проти України Головне (оновлюється)
Контекст:
Військову допомогу Україні надають понад 30 країн , повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня.
Серед країн Європи, які погодилися передати Україні зброю, є, зокрема, Німеччина (до масового вторгнення РФ в Україну Берлін відмовляв у постачанні), Великобританія та Чехія .
13 квітня Євросоюз схвалив виділення Україні нового пакету військової допомоги, який включатиме летальне озброєння, на €500 млн.
До переліку озброєння, необхідного Україні для продовження війни з Росією, який президент Володимир Зеленський опублікував 13 квітня у зверненні до союзників , увійшли бойова авіація, артилерійські комплекси та боєприпаси до них, реактивні системи залпового вогню, бронетехніка (зокрема танки), а також системи протиповітряної оборони
Немає коментарів:
Дописати коментар