четвер, 7 квітня 2022 р.

Сенат одноголосно підтримав законопроєкт *Ленд-ліз*, який даст змогу ефективніше відправляти озброєння Україні в умовах кривавого вторгнення Росії".

 Сенат США 6 квітня одноголосно ухвалив закон про відродження програми ленд-лізу, яку востаннє застосовували під час Другої світової війни. Про це написало Politico.

У статті із заголовком "У боротьбі з Путіним Сенат одноголосно схвалює захід, який колись допоміг перемогти Гітлера" зазначили, що закон дасть президенту США Джо Байдену можливість "ефективніше відправляти озброєння Україні в умовах кривавого вторгнення Росії".Джерело

"

Сенатори швидко підтримали законопроєкт про ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого. Програму ленд-лізу, створену під час Другої світової війни, розглядали як переломний момент у конфлікті, оскільки вона дала США змогу швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод", – пише видання.

Politico наголосило, що американські законодавці вдалися до екстраординарного заходу, бо вважають вторгнення РФ в Україну екзистенційною загрозою ліберальному порядку.

"Це також свідчить про те, що західний світ вірить, що Україна тепер може перемогти в боротьбі з російськими окупантами", – зазначили журналісти.

Контекст:

Ленд-ліз – програма, у межах якої США постачали Великобританії, Франції, Китаю та СРСР продовольство, нафту й озброєння під час Другої світової війни. Підписав закон про ленд-ліз 11 березня 1941 року президент США Франклін Рузвельт.

Шестеро американських сенаторів із Демократичної та Республіканської партій США подали законопроєкт про постачання Україні озброєнь за ленд-лізом. Про це 20 січня повідомила пресслужба одного з авторів законопроєкту Джона Корніна.


Немає коментарів:

Дописати коментар