Деталі
Блінкен виступив перед журналістами у Держдепартаменті напередодні зустрічей американських та російських дипломатів у Європі наступного тижня, спрямованих на зниження температури у відносинах між Росією та Заходом, а також після віртуальної зустрічі з міністрами закордонних справ країн НАТО раніше у п’ятницю. джерело
Блінкен сказав, що Росія роками працювала над тим, щоб підірвати демократичні інститути України, втручалася в політику української держави, блокувала енергетику та торгівлю та сіяла недовіру за допомогою пропаганди та дезінформації.
Він додав, що Росія розмістила близько 100 тис. військовослужбовців біля кордону з Україною “з планами мобілізації вдвічі більшої кількості в дуже короткий термін” і обґрунтувала це “дезінформацією” про те, що Україна прагне спровокувати конфлікт.
“Це все одно, що лисиця каже, що вона має напасти на курник, тому що його мешканці якимось чином становлять загрозу. Ми вже стикалися з цим”, — сказав Блінкен, посилаючись на анексію Росією Криму в 2014 році та підтримку сепаратистів на Донбасі. “Ідея про те, що Україна є агресором у цій ситуації, є абсурдною”, — сказав Блінкен, додавши, що Москва “одночасно просуває хибний наратив про те, що НАТО загрожує Росії”.
Але дипломатичне рішення все ще є можливим і переважно, і є області потенційного прогресу на зустрічах наступного тижня, сказав Блінкен.
“Наступного тижня ми підтвердимо нашу готовність підвищити прозорість, запровадити нові заходи щодо зниження ризиків та відновити зусилля щодо усунення ядерних та звичайних загроз європейській безпеці”, — сказав він. “Але, знову ж таки, це має бути рух із двостороннім рухом”.
Контекст
7 січня в Брюсселі відбулася позачергова зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО для обговорення нарощування військової потужності Росії в Україні та навколо неї та інших питань. Після цього, в понеділок, 10 січня — дата, на яку заплановані переговори Росії і США в Женеві — в Брюсселі пройде засідання Комісії Україна-НАТО.
Варто також відзначити, що зустріч пройде перед засіданням Ради Росія-НАТО, запланованим на 12 січня.
Немає коментарів:
Дописати коментар