"Потроху ми скочуємося до такої моделі, коли отримує фінансування той із мерів, хто активніше виляє хвостом перед центральною владою. Це найнеприємніше явище, яке може призвести до несприятливих для держави наслідків. Дуже шкода, але в Україні що не будуй, обов'язково збудуєш КПРС. Від цього вже треба відмовлятися, вчитися слухати людей і чути", – сказав Атрошенко. джерело
"За визначенням мені як людині з політичним та життєвим досвідом не цікавий і не потрібен конфлікт із центральною владою. Я як мер є розпорядником місцевого бюджету і відповідаю перед моєю громадою. Але навіть коли рішення центральної влади (такі, як цей меморандум) суперечать інтересам людей, питають із мене. Я не вважаю свою думку єдиною правильною, я жорсткий на етапі виконання рішення, але я завжди слухаю різні думки на етапі ухвалення рішення. Часто хочеться дискусії, а не того, щоб погоджувалися з моєю думкою. Тоталітарний управлінець обов'язково прийде до негативного результату. Бажання бути ефективним має перетискати авторитаризм і перемагати", – резюмував Атрошенко.
Мер Чернігова Атрошенко: Скоро цілі квартали від'єднуватимуть від тепла і води, бо в місцевих бюджетів не залишається коштів на розвиток. Читайте повний текст інтерв'ю
Контекст:
Реформу децентралізації розпочали 2015 року, коли Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до Конституції. Остаточне ухвалення відповідного законопроєкту було заблоковано через наявність у ньому норм про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.
16 квітня 2020 року парламент ухвалив законопроєкт №2653 про внесення змін до закону "Про місцеве самоврядування", який ввів поняття адміністративного центру та території територіальної громади. Після ухвалення цього закону у "Слузі народу" заявили про завершення реформи децентралізації.
У лютому 2021 року президент України Володимир Зеленський заявив, що реформи децентралізації в Україні ще не завершено. Влада очікує, що парламент ухвалить два закони, а також зміни до Конституції.
16 грудня у Верховній Раді повідомили про створення робочої групи з підготовки законодавчих пропозицій щодо внесення змін до Конституції України щодо децентралізації. Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що депутати "завершили консультації, напрацювання з органами місцевого самоврядування, профільними асоціаціями. І тепер справа за парламентом". Головними політичними питаннями стануть статус самоврядування на субрегіональному рівні та формування нагляду, призначення та діяльність префектів. Члени робочої групи мають підготувати пропозиції до 1 березня 2022 року.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/mer-chernigova-atroshenko-mi-skochujemosja-do-modeli-koli-finansuvannja-otrimuje-toj-mer-kotrij-aktivnishe-viljaje-hvostom-pered-tsentralnoju-vladoju-1587281.html
Немає коментарів:
Дописати коментар