"Вагнер веде активну діяльність у Сирії, Лівії, в Україні, а окремі особи пов'язані з грубими порушеннями прав людини у різних країнах", - повідомило джерело Reuters.
Деталі
Джерело заявило, що санкції буде схвалено міністрами закордонних справ ЄС у Брюсселі в понеділок, і опубліковано в офіційному журналі блоку.
Оскільки ПВК "Вагнера" не має прямих зв'язків з ЄС, додавання трьох інших юридичних та фізичних осіб спрямоване на те, щоб "завдати удару" компаніям, які працюють із російськими найманцями.
Джерело повідомило, що африканська країна Малі також зіткнеться із санкціями ЄС і що правова база для таких заходів буде погоджена у понеділок, хоча на той час імена підсанкційних осіб ще не будуть визначені.
Що передувало
У вересні агентство Reuters повідомило, що військова хунта Малі веде переговори про розміщення ПВК "Вагнера" в країні, що, на думку Франції, є неприйнятним, оскільки остання має власні війська в регіоні.
Французькі офіційні особи заявляють, що хунта Малі звернулася до ПВК "Вагнера" в рамках зусиль щодо утримання влади після перехідного періоду, який завершиться після президентських виборів та виборів до законодавчих органів 27 лютого.
Президент Росії Володимир Путін заявив у грудні 2018 року, що російські приватні військові підрядники ("Вагнер"-ред) мають право працювати та відстоювати свої інтереси у будь-якій точці світу, якщо вони не порушують російський закон. У січні 2020 року Путін заявив, що ПВК "Вагнера", члени якої переважно є колишніми військовослужбовцями, не представляє російську державу і не отримує зарплату від російської держави.
Москва неодноразово заявляла Євросоюзу, що санкції щодо її громадян схожі на втручання у внутрішні справи Росії і будуть піддані заходам у відповідь.
Немає коментарів:
Дописати коментар