“Економічні розміри держави — питома вага державних витрат ВВП і темпи економічного зростання в США, у Німеччині, в Японії мають негативний зв’язок. Іншими словами, чим більше держава витрачає, тим нижчі темпи економічного зростання”, — розповів Ілларіонов.
Деталі
За його словами, чим більша питома вага державних витрат ВВП, тим нижчий темп економічного зростання.
“Причому виявилося, що є певна межа для питомої ваги державних витрат ВВП після якого темпи економічного зростання перестають бути позитивними, вони стають негативними. У цьому полягає головна причина економічних проблем України в останні 30 років. Економічні розміри держави в Україні є неприйнятно високими”, — сказав Ілларіонов.
Ілларіонов зазначив, що в 2020 році питома вага державних витрат ВВП в Україні склала 46%.
“Немає жодної іншої країни світу яка ставитися до тієї ж групи країн за рівнем економічного розвитку як Україна, яка б мала настільки колосальні економічні розміри державних витрат”, — сказав Ілларіонов.
За його словами, максимальні темпи економічного зростання, розвитку для країни такого рівня так Україна забезпечуються при величині питомої ваги державних витрат ВВП в межах від 15 до 19% ВВП.
Доповнення
Ілларіонов повідомляв, що за 30 років незалежності Україні не вдалося побудувати ефективну економіку. Економічне зростання країни “вбивали” розміри української держави.
Немає коментарів:
Дописати коментар