"
За його словами, напружена дискусія відбувається за низкою напрямів.
"Перше, як я вже сказав, – це фінансування дефіциту бюджету. Зрозуміло, що у Національного банку немає можливості ані законодавчої, ані будь-якої іншої фінансувати дефіцит бюджету. Це прямо заборонено ст. 54 закону про Національний банк України. Із кінця минулого року я її знаю напам'ять, наша позиція тут незмінна. Другий напрям – це про суму чистого прибутку, коли і скільки повинен перераховувати НБУ. Але я підкреслюю, що це не дискусія виключно з Офісом президента. Це питання виникає і на рівні депутатів, уряду. Також у нас є дискусія навколо підходів до корпоративного управління у державних банках, але останнім часом градус цієї дискусії значно нижчий", – сказав Шевченко.
Контекст:
15 вересня Кабінет Міністрів затвердив та зареєстрував у Раді проєкт держбюджету України на 2022 рік. Доходи передбачено на рівні 1,278 трлн грн, видатки – 1,466 трлн грн. Граничний дефіцит знижено до 3,5% порівняно з бюджетом на 2021 рік.
Верховна Рада 2 грудня ухвалила у другому читанні та у цілому законопроєкт №6000 про державний бюджет на 2022 рік.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/money/glava-natsbanku-shevchenko-rizni-politichni-sili-nezadovoleni-tim-shcho-nbu-ne-finansuje-defitsit-derzhavnogo-bjudzhetu-1586471.html
Немає коментарів:
Дописати коментар