Цитата:
“На зустрічі міністрів закордонних справ ми розглянемо весь комплекс проблем, починаючи із ситуації у Білорусі. Учора я мав телефонну розмову з польським, литовським та білоруським міністрами, також з Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй, щоб підготувати зустріч, у мене була можливість поділитися з Генеральним секретарем ООН тим, як йдуть справи на місцях. Я розмовляв із білоруським міністром, щоб сказати йому, що ситуація неприйнятна, що гуманітарна допомога має бути надана і що нам потрібно подумати, як вирішити проблему, починаючи з зупинки потоку, зупинки польотів. Це вже майже зроблено... Я гадаю, що з погляду ЄС все стає під контроль”, — сказав Боррель.
Деталі
Він додав, що мігрантам на кордоні все ще необхідно надати гуманітарну допомогу, міністри ЄС своєю чергою повинні запобігти будь-якій наступній гібридній атаці на європейський кордон.
Також дипломат підтвердив, що рада міністрів сьогодні має розширити санкції щодо Білорусі.
“Сьогодні ми збираємось затвердити новий пакет санкцій проти білоруських громадян, відповідальних за те, що відбувається у країні. І ми збираємося створити великі межі для того, щоб запровадити інші санкції щодо інших людей, авіакомпаній, туристичних агентств та всіх, хто залучений до цього незаконного напливу мігрантів на наші кордони”, — додав він.
Що було раніше
Посли ЄС затвердили критерії п’ятого пакету санкцій щодо Білорусі.
Контекст
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.
У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.
Немає коментарів:
Дописати коментар