понеділок, 23 грудня 2019 р.

Чому швидко сідає акумулятор в автомобілі


Чому швидко сідає акумулятор в автомобілі – це питання стає проблемою не лише узимку. Проте без паніки: розібратися з цією темою у більшості випадків можна самотужки. Повідомляє https://auto.24tv.ua/




З’ясувати, чому швидко сідає акумулятор в автомобілі, можна шляхом кількох послідовних дій, після виконання яких ви можете сміливо проголосити, що стали автоелектриком-аматором – нехай навіть стартового рівня.

1. Хто винен?
Спочатку треба з’ясувати, хто винен у тому, що АКБ сідає – автомобіль чи сама батарея. Найпростіший для аматора спосіб – залишити заряджену батарею, відключивши її від бортової мережі (знявши клеми). Якщо за звичний період вона знову сяде, значить, автомобіль тут ні до чого. Схоже, батарея вже стара, а її засульфатовані пластини не можуть утримувати заряд довго. Швидше за все, АКБ треба замінити, хоча є невеликий шанс на її реанімацію (це тема окремої статті).


Через добу після повної зарядки справна батарея повинна мати на клемах не меньш як 12,6 вольт.

2. Заряджається АКБ чи ні?
З’ясуйте, чи заряджається батарея в автомобілі взагалі. Можливо, вона тому і опиняється «посаженою» щоранку, що не отримує достатньо енергії від генератора під час їзди. Якщо у вас є тестер (мультиметр), заміряйте напругу на клемах АКБ при працюючому двигуні і увімкнених фарах – прилад має показати не менше 13,8 – 14,2 вольта. Оберти двигуна мають бути холостими або трохи більшими.

3. Кто “краде” енергію?
Акумулятор може не заряджатися навіть при цілком справному автомобілі, коли він здебільшого їздить на короткі відстані і при багатьох увімкнених споживачах. За такої експлуатації АКБ треба раз у місяць-два підзаряжати від стаціонарного зарядного пристрою. Проте якщо навіть справна свіжозаряджена батарея за день-два опиняється посадженою, проблема не в режимі експлуатації і не в генераторі – хтось стиха “краде” заряд у вашу відсутність.


Якщо машина експлуатується суто в місьскому режимі та з багатьма активованими споживачами на борту, її АКБ треба періодично підзаряджати від стаціонарного зарядного пристрою.

4. Перевірте плафони
Перший, хто має потрапити під підозри – це плафони освітлення бардачка, багажника та салону. Переконайтеся, що усі вони погашені, коли запалення вимкнене і всі двері, капот, кришки багажника та речової шухлядки зачинені. Несправний вимикач в такому положенні може залишити світло активованим. Один не вимкнений плафон здатен розрядити акумулятор “в нуль” за 3-5 діб.

5. Магнітола
Зніміть панельку з магнітоли (якщо вона у вас не інтегрована в торпедо штатно). Сучасні нештатні звуковідтворювальні пристрої можуть споживати помітний струм навіть у вимкненому стані – на роботу годинника, збереження пам’яті настройок тощо. Коли лицьову панельку знято, несанкціоноване споживання зазвичай припиняється.


6. Вийміть з розетки
Перевірте, чи не забули ви у одній з розеток підкурювача якогось споживача – блок живлення відеорегістратора, медіапрогравача, зарядку від телефона, термометр, цифровий плеєр тощо. У деяких автомобілів ці розетки залишаються під напругою навіть коли ключа у замку запалення немає, і значить, за кілька діб або тижнів забутий девайс може посадити АКБ.

7. А може, сигналізація?
Будь-яка автомобільна охоронна система, яку ми зазвичай називаємо сигналізацією, у режимі охорони споживає певний струм. Споживання начебто невелике – 0,015 – 0,04 ампери, проте якщо не їздити на машині більше місяця, вельми можливо застати автомобіль з геть “посаженим” акумулятором. Особливо якщо він був не повністю зарядженим.


Зазвичай аккумулятор служить 4-5 років, проте відомі приклади і 10-річного терміну служби. Багато що залежить від стану електробладнання автомобіля та відношення власника до батареї.

8. Додаткові прилади
Пригадайте, чи не передувало появі проблем з акумулятором встановлення в автомобіль якихось додаткових пристроїв. Можливо той, хто виконував інсталяцію, зробив це неправильно, порушивши коректну роботу електрообладнання.

9. Здавайтесь!
Це не всі відповіді на питання, чому швидко сідає акумулятор в автомобілі, проте далі до пошуку причин треба залучати професіоналів. Зверніться до кваліфікованого електрика на СТО.

Немає коментарів:

Дописати коментар